Тел: +389 2 3061543 | Факс: +389 2 3067 609 | Следете нѐ на:

a

февруари 2014

Дипломецот по актерска игра на Универзитетот за аудиовизуелни уметности ЕСРА, Валентино Костадиновски ја доби нагарадата за најдобар млад актер на овогодинешното издание на манифестацијата Златна Бубамара на Популарноста. Наградата ја доби за улогата во преставата “Стјуардеси” на Театар Комедија. Исто така Костадиновски беше добитник на наградата за најдобар млад актер на Македонскиот Театарски Фестивал “Војдан Чернодрински” во Прилеп за улогата во “Женидба” од Гогољ. Покрај во овие претстави младиот актер минатата